Z przykrością zawiadamiamy, że w wyniku celowych działań osoby lub osób z zewnątrz, które próbowały w nieuczciwy sposób wpłynąć na wyniki głosowania w konkursie Projekt z klasą, w dniach 9-11 grudnia nasz serwer nie wysyłał linków aktywujących na czas lub wcale. W chwili obecnej serwer pracuje już bez zarzutu, a my podjęliśmy decyzję, że głosy oddane w tym terminie, ale nie potwierdzone linkiem aktywującym, zostaną zaliczone przez administratora jako poprawnie oddane głosy i doliczone do licznika każdego projektu. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, by głosowanie mogło trwać dalej zgodnie z zasadami fair play. Jednocześnie przypominamy, że po zakończeniu głosowania, czyli po 15 grudnia, zgodnie z regulaminem konkursu nastąpi ponowna weryfikacja wszystkich oddanych głosów.

Zespół Projekt z klasą


Projekt nr 00657
"Odkrywcy też byli dziećmi..." - W powietrzu i na wodzie.

Projekt edukacyjny

Opis projektu

Założeniem projektu jest zrealizowanie przelotu samolotem typu Cesna lub innym tego typu dla uczniów gimnazjum. Pomysł i projekt to efekt niemożności zorganizowania przelotu całęj klasy samolotem pasażerskim rejsowym na dowolnej trasie w rozsądnej cenie poniżej 100 zł od osoby. Zamierzałem połączyć przelot samolotem ze zwiedzaniem masta w którym wylądowalibyśmy, a nastepnie po dwudniowym pobycie wrócić do domu pociągiem. Linie lotnicze z którymi kontaktowałem się nie miały korzystnej oferty finansowej lub proponowały podział klasy na dwie grupy i przelot w dwóch kolejnych dniach. Poza tym stwierdziliśmy z klasą, że przelot samolotem pasażerskim to takie wrażenia jak jazda autobusem. A my chcieliśmy odrobimy wrażeń. A samolot typu Cesna nie jest co prawda samolotem akrobacyjnym, ale zapewnia zupełnie inny poziom wrażeń i emocji. Jedynie pominiemy tylko procedury lotniskowe, ale przygotowując się do lotu poznamy procedury zgłaszania lotu i ustalania parametrów przelotu z kontrolą przestrzeni powietrznej.

Projekt ma łączyć "dwa żywioły" - powietrze i wodę. Pierwsza część to zajęcia prezentujące elementy dotyczące latania i zachowania się samolotu w powietrzu, nawigowania w locie, startu i lądowania. Zakończeniem pierwszej częsci będzie zgłosznie planowanego lotu kontroli powietrzej. zapoznanie się z przygotowaniem samolotu do startu i sam przelot. Druga część to realizowany w innym terminie spływ kajakowy i zajęcia związane z pierwszą pomocą przedmedyczną i ratownictwem wodnym. Przed spływem przeprowadzone zostaną zajęcia z pomocy przedmedycznej wraz z rko ze szcególnym uwzględnieniem niesienia pomocy osobom topiącym się, zagrożonym hipotermią. Oczywiście uwzględnione będą zasady bezpiecznego organizowaia i korystania z form wypoczynku nad wodą. 

 

Cele projektu

Celem zasadniczym jest pokazanie młodym ludziom, że najważniejszą rzecą jest mieć marzenia i dożyć do ich realizacji. Zdobywcy, odkrywcy, piloci też byli dziećmi... i też mieli marzenia. Moim celem jest pokazanie i przekazanie moim uczniom bogactwa działań i możliwości ich spełniania - świat stoi przed nimi otworem, pod warunkiem, że spróbują spełniać swoje marzenia. Dodatkowo znajomość języków obcych, odwaga w kontaktach z innymi zarówno rówieśnikami jak i starszymi od siebie, z doświadczeniem zawodowym, pozwoli na spełnienie zawodowe i może także finansowe.

 

Elementy unikatowe

Pobyt na lotnisku sportowym przyjmującym małe statki powietrzne.

Możłiwość zapoznania się z budową i procedurą przygotowaniem małego statku powietrznego do startu.

Zajęcia w hangarze.

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej powiązanej z ratownictwem wodnym.

Miejsce i czas realizacji

Lotnisko w Żernikach pod Poznaniem Airport Biernat.

Rzeka Wełna na odcinku Rogoźno - Oborniki.

Wykorzystanie grantu

Opłacenie czasu lotu samolotem i pilota oraz wynajęcie kajaków i komandora spływu wraz z ratownikami.

Galeria załączników

Pobierz poradnik o projekcie edukacyjnym

Dane osobowe

Imię i nazwisko lidera:
imie nazwisko

Szkoła:
Zespół Szkół Rolniczych im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Środzie Wielkopolskiej, Środa Wielkopolska

Adres szkoły:
Kosynierów 2b, 63-000
Środa Wielkopolska

 

Dodaj do:

Lokalizacja projektu:


Copyright by Wydawnictwo Nowa Era Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone